Teksta izmērs
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2016 21:15

Atgriezies Nometnē - iesildies Dziesmu svētkiem!

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Šovasar atzīmējam Ņujorkas draudzes īpašuma Katskilos-Nometnes- 60. Jubileju ar sešiem pasākumiem izceļot Nometni kā nozīmīgu latviešu sabiedrisko vidi visām paaudzēm. Viens no šiem pasākumiem būs nedēļas garumā “Atgriezies Nometnē” ( no 17. jūlija līdz 23. jūlijam) notikums, kas uzsāksies ar sabiedriskā pasākuma  “Melnais Lācis” noslēgumu, un sola dalībniekam, kas vēlas atgriezties, vai arī iegriezties, ja nav Nometnes absolventu ierindās, jautru, aktīvu nedēļu skaistā dabā, labā kompānijā.
Nedēļu iesāksim svētdienas pēcpusdienā ar Pētera Dajevska apceri par sava tēva Evalda Dajevska scenografijas darbiem, un saviem piedzīvojumiem kamēr palīdzēja tēvam darboties no Nometnes sarīkojuma zālē iekārtotas darbnīcas. Evalda Dajevksa darbi būs arī apskatāmi un pērkami Melnā Lāča mākslas galerijā 16. jūlijā. Apceres viela par teātra scenografiju ir īpaši būtiska mijiedarbībā ar Nometnes 2. perioda tēmu, jo vienlaicīgi Dajevska apcerei, nometniekus iepazīstinās ar Latvijas teātra aktrīsēm Ingu Tropu un Laumu Balodi, kas bērnus uz divām perioda nedēļām nodarbinās ar interaktīvo teātri. Interaktīvā teātra programma un citi šīs vasaras papildinātās latviskās programmas pienesumi notiek pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valdības Sabiedrības integrācijas fonds diasporas atbalstam.

Svētdienas vakarā vēl pirms svecīšu dievkalpojuma būs iespēja noklausīties Latvijas pārstāvniecības pie ANO vēstnieka Jāņa Mažeika uzrunu par apstākļiem Baltijas valstu ārpolitikā.

Un tad pārslēgsimies- līdz otrdienas vakaram uz noskaņojuma iesildīšanu nākamā gadā gaidāmiem XIV Vispārējiem Dziesmu un Deju  Svētkiem ASV – bet ar vienu pagriezienu citā virzienā, lai vēl pirmdienā noklausītos Dr. Jura Pupčenoka lekciju par šodienas politiskajos apstākļos ļoti būtisku tematu: “Musulmaņi Latvijā un ASV: Pārpratumi un patiesība”.

Dziesmu svētku noskaņojuma iedziedāšanai un iedejošanai  aicinam atkal visus uz neformālām tautas deju apmācībām, uz dziesmu vakariem, uz prāta asināšanu ar tautas dziesmu “Dzepardija” spēli. Kājas un balss saites izsildījuši, cerība ir, ka dalībnieki  no savas puses veidos tautas deju pulciņu savā mājas pilsētā, vai arī attīstīs vēlmi piebiedroties jau pastāvošiem  koriem, lai kuplinātu dalībnieku skaitu jau nākamā gada jūlijā notiekošos Dziesmu svētkos Baltimorā, un pēc tam- 2018. gadā simtgades svētkos Rīgā!

Tautiskajām nodarbībām, kam vajag vēl arī citus vingrinājumus, būs pamīšus arī joga stundas, kāda iespējama masāža, volejs un pastaigas.

Arī pārējā nedēļa veidojas daudzsološa ar jau pieminētajām fiziskajām nodarbībām kā arī ar pievakara meditācijas stundu Prāvestes Anita Vārsberga-Pāžas vadībā, un interešu grupām: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”, kuŗās ieskaitītas personīgi pielāgotas latviešu gramatikas un datoru programmas stundas, adīšanas un kulinārās apmācības, pārrunu pulciņi balstoties uz dažādu lasāmvielu latviešu un angļu valodās, zolītes un sporta nodarbības. Viss notiks neformālā gaisotnē ar dienas kārtības pielāgošanu dalībnieku interesēm un laika izjūtai. Kā pēdējo no pieteiktajām diskusījām, aicinam jūs uz piektdienas vakara sarunu “ Grieķu dievietes un to archetipi mūsdienās” Līgas Balodes vadībā.

Dabas vidi Katskilu kalnos izbaudīsim gan raugoties no Ēdamzāles verandas uz tuvajiem kalniem, bet arī slīdot pa Esopus upi riepu tūbās. Katskilu kalnu un Hudsonas upes ielejas skaistumu uztvērsim braukdami ekskursijā uz  Hudsonas upes krastā atrodošās dabas mākslinieka Frederick Church mājām un muzeju- “Olana”, kur ne tikai papildināsim zināšanas par “Hudson River School of Painting” bet arī radīsim iespēju vēlreiz iedzīvināt jau pērnās, “Melnā Lāča” nogales “Mana mīļākā vieta Nometnē” tēmu šī īpašā glezniecības stila apmācībās.

Gaidam Jūs uz visu nedēlu, vai uz diennakti! Dalības maksa ir $25 pa dienu, kuŗā ieskaitītas trīs maltītes Nometnes ēdamzālē. Būs piemaksas par atsevisķām nodarbībām. Pieteikšanās un naktsmājas sarunājamas ar Atpūtas nama saimnieci Veru Ūdru: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vai pa telefonu: 518 589 9932.
Ar jautājumiem, vai lai pieteiktos novadīt nodarbības, lūdzu rakstiet: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Par “Melnā Lāča” nogali: lai iepriekš pieteiktos uz vakariņām ar atlaides cenu ($25): This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;  lai pieteiktu darbus mākslas galerijai un tirgum, kā arī 50-5 izsolei: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; lai pieteiktu fotografijas un darbus “Mana mīļākā vieta Nometnē” mākslas sienai, kā arī foto žūrijai: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Gaidām Jūs- kopā novērtēsim šo skaisto vidi un brīnumus, ko grupiņa cilvēku no dažādām paaudzēm, ar dažādām pieredzēm, ar latviskām saknēm viens otram var sniegt!

Nometnes padomes vārdā,
Anita Bataraga

 

Ņujorkas draudzes NOMETNES 60. jubilejas pasākumi 2016. gada vasarā Ņujorkas draudzes īpašumā Elka Park, NY

Svētdien, 3. jūlijā: Nometnes atklāšana 4'os pēcpusdienā ar Latvijas vēstnieka Andra Razāna uzrunu un ALAs priekšsēža Pētera Blumberga apsveikumu ar ALJAs, baznīcas virsvaldes un kaimiņu draudžu apsveikumiem.

Sestdien, 16. jūlijā:   MELNAIS LĀCIS 2016: 

pievakarē pie Atpūtas nama: vakariņas, balle: spēlēs “Lūžeri”.

Ieeja: $30 pie durvīm, bet $25 nopērkot līdz 4. jūlijam: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

 

Galerija “Melnais Lācis”; Gleznu izstāde un tirgus sākot ar pusdienas laiku ar 70% peļņas sadali pārdevējam par labu, 30% Nometnei. Pārdodamās gleznas lūdzam pieteikt iepriekš, sazinoties ar Anitu Bataragu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., un nosūtot, ja iespējams diģitāu foto un aprakstu Piesakiet pārdošanas cenu, vai mēs uzzināsim reālu tirgus vērtību. Tirgū jau pieteiktas A. Annusa, Kovaļevskas, Dajevska, Liberta, Cennes un citi darbi.

 

50-50 Klusā izsole: Meklējam Jūsu darinātas rotas lietas, mākslas darbus, alu, medu, mēbeles, foto, t-kreklus un vēl!  Nosakiet sākšanas cenu; solīšana sāksies ar Melnā Lāča atklāšanu un turpināsies līdz pusnaktij.  Pieteikšana: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

“Mana mīļākā vieta Nometnē”:  Mākslas siena, kas sastādīsies no jūsu gleznām, zīmējumiem, foto! Piesakiet vai atvedat uz Nometni sākot ar 3.jūliju.

Piesakiet MMVN savu foto Foto žūrijai iesniedzot digitālā formā līdz 4.jūlijam uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. norādot, vai iesniedzējs ir bērns līdz 14 g.v.  Žūrija izraudzīs interesantākās/labākās, palielinās,ierāmēs, mākslinieks parakstīs un liksim mākslas tirgū!

 

Gatavojoties MMVN: neformālas mākslas stundas pie vīna glazes ar Ilgu Ziemiņu-Kurēnu un Kristu Nīgali:

9.-10. jūlija nogalē: lūdzam iepriekš pieteikties: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

                         **********************************

   “Atgriezies Nometnē!” Atpūtas namā, nedēļa no 17.-23.jūlijam:  nodarbības, lekcijas Nometnes absolventiem un draugiem!  Notiks neformāla iesildīšanās 2017. g. dziesmu svētkiem! Programmas papildinājumi apskatāmi NYdraudze.org mājas lapā, bet ieskaita:

        Svētdienas pp:17. jūlijā: Pētera Dajevska uzruna par tēva Ēvalda Dajevska mākslu un scenografiju un LV vēstnieka ANO stāstījums par Baltijas valstu drošības jautājumiem. Pirmdien, 18. jūlijā: Dr. Juris Pupčenoks: ""Musulmaņi Latvijā un ASV: Pārpratumi un Patiesība” Piektdien: Līgas Balodes “Grieķu dievietes un to archetipi mūsdienās”.

Vēl: sirojumi, izbraukumi, masāžas, joga, sports, meditācija, interešu grupas, dziedāšana, tautas dejas, tautas dziesmu “Džepardijs”, lasīšanas pulciņi.

Pieteikšanās naktmājām pie Atpūtas nama saimnieces Veras Ūdras: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Dalības maksa $25/dienu, ieskaita trīs maltītes. Brauciet uz diennakti vai nedēļu! Ja vēlaties pieteikt nodarbību: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

  1. Periodā: Interaktīvais teātris no Latvijas* visiem nometņotājiem un Īkšķīšiem; un otrā nedēļā “Imanta un Dimanta” folkloras programma*

 

Heritage” periodā un “Heritage” Īkšķīšos: Intensīva latviešu folkloras programma ar “Imantu un Dimantu”*

 *programmu financiāli atbalsta Latvijas valdības Sabiedrības  integrācijas fonds.

 

17.-18. septembra nogalē: “Ceļš uz Nometni: no 0.60 līdz 60 km”: gājiens, riteņbrauciens, skrējiens; vakariņas, ugunskurs un dziedāšana. Pieteikšanās naktsmājām pie Vera Ūdras: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Sīkāka informāciija sekos.


    Ņujorkas Latviešu Ev.Lut. Draudze

 

Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.arhivs.latviesiamerika.com

 

Aicinām iesūtīt RAKSTUS, FOTO un VIDEO (YouTube site) no pasākumiem!
Rakstiet uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Amerikas un Kanādas LATVIEŠU centru, uzņēmumu u.c. pulcēšanās vietu karte uz Google Maps

 

 

Lasīts 3326 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2016 23:30

Ziņas Amerikā un Kanādā

  • 1
  • 2
  • 3

Iespēja atjaunot Latvijas Republikas pasi Floridā, Fort Lauderdale.

09-03-2019 Ziņas Amerikā un Kanādā

Iespēja atjaunot Latvijas Republikas pasi Floridā, Fort Lauderdale.

Latvijas vēstniecība ASV ziņo par iespēju atjaunot vai pieprasīt Latvijas Republikas pasi un/vai personas apliecību (eID karti) Floridā, Fort Lauderdale  2019. gada 5. un 6.aprīlī. Pieņemšana notiks: Viesnīcā “Courtyard by Marriott Ft. Lauderdale/North” Adrese:...

Lasīt vairāk

Latvijas 100 gadei veltīts reklāmas plakāts uz 465 šosejas Indianapolē.

09-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas 100 gadei veltīts reklāmas plakāts uz 465 šosejas Indianapolē.

Par godu Latvijas simtgadei, Indianapoles latviešu organizācijas izkārtoja reklāmas plakāta uzlikšanu I-465 šosejas malā.  Plakāts aicina visu Indianapoli svinēt simtgadi kopā ar latviešiem. Zīme atrodas Indianapoles ziemeļu pusē, braucot pa I-465...

Lasīt vairāk

Ročesteras latvieši plaši atzīmē Latvijas simtgadi

06-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ročesteras latvieši plaši atzīmē Latvijas simtgadi

Ročesterā šoruden notiek vairāki pasākumi, lai atzīmētu Latvijas simtgadi – katru mēnesi sākot ar septembri ir iespēja svinēt kopā ar vietējām organizācijām. Pirmais pasākums septembrī bija Daugavas Vanagu apvienības Ročesterā organizētā...

Lasīt vairāk

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas un sarīkojumu KALENDĀRS /2018.g.11./

05-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas un sarīkojumu KALENDĀRS /2018.g.11./

Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136; ZIŅAS lasiet šeit:   Sarīkojumu KALENDĀRS Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.   1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136;...

Lasīt vairāk

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.novembris

02-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.novembris

Ziņas no Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes. Baznīcas ZIŅAS - 2018.gada novembris Lasiet Ziņas šeit ...   www.dcdraudze.org  Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzeThe Latvian Evangelical Lutheran Church of Washington, D.C.400 Hurley Avenue, Rockville, MD...

Lasīt vairāk

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.11.- Latvian Events in New York

01-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.11.- Latvian Events in New York

  Latvijas konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org Latvia's 100th birthday is just around the corner ... "Welcome to Mercy" - IFC Cinemas, NYC, opens November 2, 2018 From the producer of THE OTHERS and SCREAM…. When an...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- oktobris 2018

25-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- oktobris 2018

ALAs Infogramma - oktobris 2018 Ievēlēta Latvijas 13. Saeima Uz vietām 13. Saeimā kandidēja 16 saraksti. Vēlētāju uzticību ieguva septiņas partijas – Saskaņa (23 mandāti), KPVLV (16 mandāti), Jaunā konservatīvā partija...

Lasīt vairāk

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - oktobris 2018

25-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - oktobris 2018

  Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda Oktobris 2018     FALL HEALTH TIPS   "As the days get shorter and the temperatures drop, change is in the air. That's what makes fall a great time for...

Lasīt vairāk

Būt kopā Latvijas simtgades gadā!

04-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Būt kopā Latvijas simtgades gadā!

Reiz senos laikos, kad mūsu vēl nebija, Dieviņš nolēma veidot pasauli. Pasauli, kurā nav karu, nav naida, nav varas. Pasauli, kurā visi viens otru mīlēja, kur saule katru rītu ausa...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: