Teksta izmērs
Sestdiena, 29 Novembris 2014 00:00

Aujam kājas, kravājam somas – līdz XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkiem San Jose, Kalifornijā!

Vērtēt šo ziņu
(5 balsis)

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētki Sanhosē

www.latviansongfest2015.org

08.27.2015.

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētki klauvē pie durvīm!

Tūlīt, tūlīt mājīgajā Sanhosē pilsētā, Kalifornijā sāksies lielākais latviešu dzīves notikums  - XVI Rietumkrasta Dziesmu svētki!
Sabrauks koristi, sabrauks dejotāji, sabrauks skatītāji – lieli un mazi! Skanēs smiekli, mirdzēs acis, apkārt ņirbēs krāsainie latviešu tautas tērpi un visam pa vidu darbosies Rīcības komitejas cilvēki un neskaitāmie svētku palīgi.
Te īsumā atgādināšu, kas gaidāms Dziesmu svētkos. Svētku atklāšanā ceturtdien, 3.septembrī,  dalībniekus un viesus sveiks Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde, kā arī citas amatpersonas, bet turpinājumā klausīsimies  vīru kora „Uzdziedāsim brāļi!” koncertu. Vakarā paredzēta Iepazīšanās balle, lai svētku dalībnieki un skatītāji pa īstam varētu izbaudīt satikšanās un kopā būšanas prieku.
Piektdien, 4.septembrī Dziesmu svētkos viesosies Latvijas aktieri ar autores Anitas Zīles jauno muzikālo komēdiju „Precies, māsiņ!”, kurā piedalās ASV publikai labi pazīstamais aktieris Jānis Jarāns, talantīgā aktrise Raimonda Vazdika un latviešu slavenās rokgrupas „Credo” solists Guntis Veits.
Piektdien divās izrādēs varēsim priecāties arī par Losandželosas mākslinieku neparasto un pārsteigumiem bagāto koncertu – multimediju uzvedumu ar nosaukumu „# Te nu mēs esam!”
Atcerieties apmeklēt Mākslas izstādes atklāšanu pusseptiņos vakarā, lai aplūkotu un varbūt pat iegādātos mākslinieku darbus par tēmu „Vakar, šodien un rīt”. Turpat blakus darbosies arī Svētku tirdziņš, kur noteikti atradīsiet kaut ko savai gaumei.
Sestdienā, 5.septembrī, desmitos no rīta bērni kopā ar vecākiem gaidīti uz Bērnu rītu. Mazajiem dalībniekiem  būs iespēja gan pašiem izveidot savu Lielvārdes jostu, gan tradicionālu „māla” ķipīti, gan  padejot un parotaļāties.
Savukārt pieaugušos skatītājus gaidām Garīgās mūzikas koncertā.  Kā īpašie viesi  koncertā piedalīsies komponists Pēteris Vasks, kā arī koris Cantus Forte no Latvijas, diriģenta Ivara Cinkusa vadībā.
Pulksten vienos dienā viesnīcā „Hilton” aicinām visus uz Kultūras ministres Daces Melbārdes uzrunu un diskusiju par Latvijas Republikas simtgades tēmu „Latvijai – 100!”.  
Īpaši gaidām lielus un mazus uz sestdienas lielāko  sarīkojumu visai ģimenei -  Tautas deju uzvedumu „Caur mūžiņu izdejoju”. Uzvedums paredzēts ar iespaidīgiem gaismas un video efektiem, krāšņiem tērpiem un entuziastiskiem dejotājiem. Tautiskā garā pavadītā diena noslēgsies ar Latviešu mūzikas koncertu jaunās un talantīgās grupas „All Folked Up” izpildījumā, iesaistot visus klausītājus un pamazām pārejot Jauniešu ballītē.
Svētdien no rīta paredzētas dažādu organizāciju tikšanās, kā arī dievkalpojumi un saieti. Svētku sarīkojumi iesāksies ar Kino pēcpusdienu - režisore Dzintra Geka viesosies ar savas  jaunākās dokumentālās filmas „Dieva putniņi” pirmizrādi, rādot  latviešu likteņus, kas, no atkārtotās padomju okupācijas bēgot un izejot caur Pārvietoto personu nometnēm, nonāca Rietumos. Filma tiks rādīta ar angļu subtitriem.
Svētku centrālais notikums – lielais Kopkora koncerts svētdienas pēcpusdienā  būs īpaši skanīgs, jo pirmo reizi lielais kopkoris dziedās orķestra pavadījumā. Komponisti Lolita Ritmane un Juris Ķeniņš parūpējušies par orķestra aranžējumiem  visām kora dziesmām. Sagaidām, ka būs lielisks un neaizmirstams koncerts!
Pēc koncerta visi laipni lūgti svētku vakariņās, kam sekos Lielā Svētku balle. Pirmdienas rītā vēl redzēsimies Atvadu brokastīs, un tad Svētki būs aizskanējuši.
Iepriekšējie Dziesmu svētki Ziemeļkalifornijā notika tālajā 2003.gadā, bet nostāstus, jokus , atmiņas par tiem dzirdam vēl tagad. Mēs, dalībnieki un rīkotāji aicinām visus! Nāciet , brauciet, piedalieties, jo tās sajūtas, kas mūs pārņem Dziesmu svētkos, ir neaizmirstamas!
Nav svarīgi, vai ieradīsieties ar ģimeni un draugiem vai arī atbrauksiet vienatnē, jo Dziesmu svētkos  katram būs iespējams atrast domubiedrus, draudzīgus un atsaucīgus dalībniekus un svētku sarīkojumus, kas tieši jums pa prātam.
Biļetes uz pasākumiem būs iespējams iegādāties visu Dziesmu svētku laiku – gan mūsu kasē, gan pie durvīm pirms katra koncerta, balles, tikšanās vai cita sarīkojuma.
San Jose pilsēta ir viesiem draudzīga – vēl arvien iespējams atrast viesnīcas tuvējā apkārtnē par labām cenām, mašīnas iespējams novietot pavisam tuvu notikumu vietām.
Dziesmu svētku rīkotāji ir parūpējušies, lai skatītāji un dalībnieki justos ērti un saņemtu visu nepieciešamo informāciju -  ir izdots krāsains un krāšņs „Dziesmu svētku Vadonis” ar sarīkojumu un dalībnieku aprakstiem, visu dalībnieku un skatītāju ērtībām „kabatas” lietošanai – „Mazais pavadonis” ar īsu svētku norises vietu aprakstu, karti, informāciju, kur griezties neparedzētos gadījumos un citām noderīgām ziņām. Visu par svētkiem, norisi un jaunumus kā vienmēr, varat atrast dziesmu svētku mājas lapā: http://www.latviansongfest2015.org.  Ir padomāts par visu, lai mūsu viesi varētu no sirds izbaudīt Dziesmu svētkus!
Dziesmu svētki jūs gaida! Uz drīzu tikšanos XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos Sanhosē!
Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku Rīcības komitejas locekle

The XVI. West Coast Latvian Song Festival is knocking on the door!

Coming very soon to the friendly City of San Jose, California, is the greatest event in Latvian-American cultural life – the XVI. West Coast Song Festival.

Singers, dancers and spectators, big and little, will come from near and far. Laughter will resound, eyes will twinkle, and colorful Latvian folk costumes will sparkle about.

The previous Song Festival in Northern California was a long time ago, in 2003, but its stories, jokes and memories are still heard today. Come, drive, fly in and participate, for the delightful feelings that come with the Song Festival are unforgettable.

It doesn't matter whether you come with family or friends, or by yourself, because everyone can find congenial company at the Song Festival – friendly, outgoing participants, and festival events that are just what you're looking for.

Tickets to the events will be available throughout the Song Festival days – at the ticket office and at the door before each event, ball, meeting or other happening.

San Jose is a visitor-friendly city – it is still possible to make reservations at nearby hotels for reasonable prices, and parking is available quite close to the event locations.

The Song Festival organizers have taken care so that the audience and participants are comfortable and receive all necessary information – a splendid, colorful “Guide to the Song Festival” has been published with descriptions of the events and performers. Also available is a convenient “Pocket Guide” for use by participants and spectators, with short descriptions of the Festival program locations, a map, information on where to turn in unexpected circumstances, and other useful information. You can find out everything about the Festival, the program and any questions you may have on the Song Festival home page http://www.latviansongfest.org.  We've thought of everything to help our guests really enjoy the Song Festival.

The Song Festival awaits you! See you soon at the West Coast Latvian Song Festival in San Jose!
 

08.18.2015.

Paziņojums par izmaiņām Dziesmu svētku programmā

Godātie svētku apmeklētāji!

Ar nožēlu paziņojam, ka administratīvu sarežģījumu dēļ Rīcības komiteja ir spiesta atcelt 5. septembrī 8pm plānoto Laura Reinika uzstāšanos Rietumkrasta Dziesmu svētkos. Diemžēl nevarējām laikā atrisināt radušos situāciju ar mākslinieku vīzām, lai Lauris Reiniks varētu svētkos uzstāties.

Šajā vakarā (5. septembrī 8pm) koncertu sniegs latviešu grupa “All Folked Up”, kas jau vairāk kā gadu veiksmīgi iekaro latviešu sabiedrību – īsā laikā grupa ir guvusi lielu popularitāti, spēlējot koncertus Garezera 50. gada atceres sarīkojumos, ALJAs Sirds līksmo ballē, kā arī Trejupes Riviera Teātrī.
“All Folked Up” spēlē gan latviešu tautas dziesmas, gan mūsdienu populāro mūziku savā izpildījumā.

L.Reinika koncerta biļešu īpašniekiem
Ja vēlaties L.Reinika koncerta vietā apmeklēt “All Folked Up” koncertu – pie ieejas derēs jau iegādātās biļetes.
Ja vēlaties biļetes atgriezt un saņemt atpakaļ naudu, Jūs varēsiet to izdarīt biļešu kasē pie svētku reģistrācijas galda (3.-6.septembrī, kases darba laikos).

Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku rīcības komiteja

www.latviansongfest2015.org

 

04.25.2015.

XVI Rietumkrasta  Dziesmu svētki – latviešu tautas tradīcija mūžībā un šodienā.

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētki tuvojas, tuvojas, tuvojas. Dalībnieki piesakās un mācās dziesmu un deju repertuāru, savukārt skatītāji jau laicīgi pasūta biļetes, jo līdz 10.maijam tās vēl var iegādāties ar atlaidi.
Tiem, kas jau nopirkuši sarīkojumu  biļetes, tiem, kas šobrīd  plāno savu braucienu un arī tiem, kas vēl mazliet šaubās, vai šoreiz doties uz Dziesmu svētkiem, lieti varētu noderēt papildus ziņas, ko tad varam sagaidīt, dzirdēt, skatīt un baudīt XVI Rietumkrasta  Dziesmu svētkos Silīcija ielejas galvaspilsētā San Jose šā gada septembrī. Svētku atklāšana notiks ceturtdien, 3.septembrī ar vīru kora „Uzdziedāsim brāļi!” no Losandželosas koncertu. Koris dibināts 1997.gadā, tā mākslinieciskā vadītāja Laura Rokpelne-Mičule ir beigusi Jāzepa Vītola Latvijas Valsts konservatoriju, kā arī ieguvusi maģistra un doktora grādus kora mūzikā Dienvidkalifornijas universitātē (USC). Savā pastāvēšanas laikā koris sniedzis koncertus plašai publikai ASV un Kanādā, un 2014.gadā devās arī plašā, panākumiem bagātā koncertu tūrē pa Latviju. Tie, kas pazīst Losandželosas vīru kori, zina, ka viņu uzstāšanās vienmēr ir spilgts un neaizmirstams notikums.
Savukārt vakarā paredzēta Iepazīšanās balle, lai svētku dalībnieki un skatītāji pa īstam varētu izbaudīt satikšanās un kopā būšanas prieku.
Piektdien, 4.septembrī Dziesmu svētkos viesosies Latvijas aktieri ar muzikālu komēdiju „Precies, māsiņ!”. Izrādē piedalās ASV publikai labi pazīstamais aktieris Jānis Jarāns, talantīgā aktrise Raimonda Vazdika un latviešu slavenās rokgrupas „Credo” solists Guntis Veits, kas šoreiz ne tikai dzied, bet ir arī viens no aktieriem. Paredzētas divas izrādes, jo sagaidām lielu skatītāju interesi par Latvijas aktieru jautro, optimistisko viesizrādi.
Tāpat piektdien divās izrādēs varēsim priecāties arī par Losandželosas mākslinieku neparasto un pārsteigumiem bagāto koncertu – multimediju uzvedumu ar nosaukumu „# Te nu mēs esam!” Uzveduma mākslinieciskie vadītāji ir komponiste, Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, aktrise, režisore un dziedātāja Andra Staško, kā arī aktieris, autors un dziedātājs Artūrs Rūsis. Uz skatuves redzēsim arī Māru Zommeri, Jūliju Plostnieci, Edvīnu Rūsi, Ēriku Kīnu, Ati Zakatistovu, kā arī Losandželosas vokālo ansambli, orķestri un dejotājus. Pa starpu teātra izrādēm un koncertiem, neaizmirstiet piektdien apmeklēt arī Mākslas izstādes atklāšanu pusseptiņos vakarā, kurā skatīsim mūsu vecākās un jaunās paaudzes  mākslinieku darbus par tēmu „Vakar, šodien un rīt”.
Sestdienā, 5.septembrī, esam padomājuši par mazākajiem un jaunākajiem Dziesmu svētku apmeklētājiem.  Desmitos no rīta bērni kopā ar vecākiem gaidīti uz Bērnu rītu, kurā būs iespēja gan pašiem izveidot savu Lielvārdes jostu, gan tradicionālu „māla” ķipīti, gan  padejot un parotaļāties.
Mūzikas gardēžiem par prieku notiks Garīgās mūzikas koncerts vēsturiskajā Pirmās  Unitārās baznīcas namā, kas celts 19.gadsimta beigās. Programmā dzirdēsiet P.Vaska, D. Aperānes, Ē.Ešenvalda, E.Melngaiļa, P.Dambja, O.Šepska, V. Baštika un A.Purva skaņdarbus. Kā īpašie viesi  koncertā piedalīsies komponists Pēteris Vasks, kā arī koris Cantus Forte no Latvijas, diriģenta Ivara Cinkusa vadībā. Sestdienas lielākais sarīkojums būs Tautas deju uzvedums „Caur mūžiņu izdejoju” ar krāšņiem deju aranžējumiem tautas mūzikas pavadījumā, enerģiskiem un entuziastiskiem dejotājiem kā no Amerikas, tā arī viesiem no Eiropas. Sestdienas vakarā vēl paredzēts Latvijas dziedātāja, komponista, TV šovu vadītāja un aktiera Laura Reinika autorkoncerts „Es skrienu”. Izklaides biznesā Lauris veiksmīgi darbojas jau vairāk kā desmit gadus un savu talantu un prasmes papildinājis arī aktieru skolā Losandželosā, ASV. Kā komponists un izpildītājs Lauris Reiniks ir izdevis 8  albumus, saņēmis vairāk kā 20 Nacionāla mēroga balvas un kļuvis par vienu no retajiem latviešu mūziķiem, kam izdevies gūt ievērojamus panākumus arī starptautiskā mērogā, īpaši Baltijas valstīs. 2010.gadā izdotais albums “Es skrienu” ir  saņēmis prestižo Latvijas Mūzikas Ierakstu Gada balvu kategorijā “Labākais Pop Albums”, un mums būs lieliskā iespēja klausīties Laura Reinika populārā albuma koncerta versiju. Tomēr tas vēl nav viss! Esam padomājuši, ka pēc tautas deju uzveduma un koncerta „Es skrienu”, arī skatītājiem gribēsies izkustināt kājas, tāpēc tūlīt sekos Jauniešu ballīte ar deju mūziku. Tajā aicināti piedalīties visi, kas jūtas  jauni sirdī un garā.
Svētdienas sarīkojumi iesāksies ar Kino pēcpusdienu - režisores Dzintras Gekas jaunākās dokumentālās filmas „Dieva putniņi” pirmizrādi. Filma „Dieva putniņi” turpina stāstu par Latvijas okupācijas sekām un  rāda to latviešu likteņus, kas, no atkārtotās padomju okupācijas bēgot un izejot caur Pārvietoto personu nometnēm, nonāca Rietumos. Filmas tapšanas gaitā intervēti vairāk kā simts cilvēki, un, iespējams, tajā redzēsiet arī savus draugus, paziņas, ģimenes locekļus, kā arī vairākus latviešu sabiedrībā aktīvus un labi atpazīstamus cilvēkus. Filma tiks rādīta ar angļu subtitriem. Pirmizrādē viesosies arī filmas režisore Dzintra Geka, kas par savu darbu,  rādot gan uz Krievijas Gulag nometnēm izsūtīto, gan bēgļu gaitās uz Rietumiem  izbraukušo latviešu likteņstāstus, saņēmusi neskaitāmas kino un televīzijas balvas, un 2014.gada 11.novembrī Dzintra Geka saņēma arī Latvijas Republikas valdības augstāko apbalvojumu – Ministru kabineta balvu.
Svētku centrālais notikums – lielais Kopkora koncerts paredzēts svētdienas pēcpusdienā. Tajā piedalīsies latviešu kori no ASV, Kanādas, Latvijas, Beļģijas, Īrijas, un citām Eiropas valstīm. Repertuārā latviešu kora klasika – Jāzepa Vītola, Andreja Jurjāna, Jāņa Mediņa, Emīla Dārziņa, Volfganga Dārziņa, Bruno Skultes dziesmas. Turpat arī mūsdienu komponistu skaņdarbi – Ērika Ešenvalda, Imanta Mežraupa, Jura Ķeniņa, Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Alfrēda Feila, Valentīna Bērzkalna, Andreja Cīruļa kora dziesmas un tautas dziesmu apdares. Starp tām arī komponistes Maijas Riekstiņas dziļi nacionālais darbs „Latviešu gadalaiku kantāte”. Koncerta programmā īpaši izcelti četri skaņdarbi, kam tekstu sarakstījis Andris Ritmanis, ārsts, dzejnieks, latviešu sabiedrības aktīvists un nerimtīgs Dziesmu svētku idejas veicinātājs un entuziasts. Dziesmu komponistes ir Andra meitas Lolita Ritmanis un Brigita Jameson.
Pēc koncerta visi laipni lūgti svētku vakariņās, kam sekos Lielā Svētku balle. Līdz vieniem no rīta deju mūziku ballē spēlēs iecienītais ansamblis “AdamZahl” (Ēdamzāle) no Čikāgas. Pirmdienas rītā vēl redzēsimies Atvadu brokastīs, dalīsimies sajūtās, stāstīsim piedzīvojumus, un, kas zina, varbūt jau sāksim plānot nākošos Dziesmu svētkus?
Vēl jāpiemin, ka visu svētku laiku darbosies Mākslas izstāde un Svētku tirdziņš. Atpūsties un atvilkt elpu varēsiet Atspirdzinājumu un atpūtas telpā svētku galvenajā viesnīcā Mariott, un turpat darbosies arī Informācijas un biļešu centrs. Vēl vairāk par svētkiem varat uzzināt Dziesmu svētku mājas lapā: http://www.latviansongfest2015.org/.
Uz tikšanos XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!

Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Rīcības komiteja

www.latviansongfest2015.org

 

03.23.2015.

sakam-bilesu-pardosanuSkatīt un drukāt:

- Svētku programmu
- Biļešu pasūtīšanas formu

www.latviansongfest2015.org

01.26.2015.

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku mājvieta – Sanhosē (San Jose)!

Silicija ielejas galvaspilsēta, desmitā lielākā pilsēta ASV, drošākā no lielpilsētām, ar garantēti saulainu laiku, ar daudz un dažādām tūristu atrakcijām – tāda ir Sanhosē šodien. Lielas pilsētas iespējas savienojumā ar mazpilsētas šarmu, ritmu un kompaktu centru ir iemesls, kāpēc tieši Sanhosē notiks nākošie ASV Rietumkrasta Dziesmu svētki.
Sanhosē apkārtni izsenis apdzīvojuši Ohlone cilts indiāņi, kurus pamazām no šīs teritorijas izspieda spāņu iekarotāji, un 1777.gadā nodibināja Sanhosē (San Jose) pilsētu par godu Svētajam Jāzepam. Pilsēta un apkārtējās zemes vairākkārtīgi manījušas piederību – vispirms šī teritorija piederēja Spānijai, pēc Meksikas neatkarības pasludināšanas 1821.gadā – Meksikai, beidzot ASV-Meksikas kara rezultātā, Amerika okupēja Kaliforniju, un kopš 1850.gada Sanhosē ir ASV pilsēta. Tikai 47 jūdzes uz ziemeļiem atrodas Sanfrancisko, kur var nokļūt nepilnas stundas laikā ar mašīnu vai vilcienu „Caltrain”. Apdzīvoto rajonu starp abām pilsētām pazīstam kā Silīcija ieleju, kurā radušies un mīt mūsdienu tehnoloģijas giganti – Apple, Google, Yahoo, Facebook, Hewlett-Packard, Tesla un tūkstošiem citu. Tepat atrodas vairākas universitātes, no kurām visvecākā un slavenākā ir Stenforda universitāte, kas nemitīgi „sacenšas” ar savu kaimiņieni Sanfrancisko līča otrā pusē Berklija universitāti - kam labākas sporta komandas un vairāk Nobela prēmijas laureātu. Vēsturiskā un arhitektoniski iespaidīgā Stenforda universitātes pilsētiņa, kā arī vairāki universitātes muzeji ir vērti, lai tos redzētu.
Sanhosē tuvumā atrodas trīs vēsturiskas spāņu misijas, kas dibinātas 18.gs. beigās - San Jose, Santa Clara un Santa Cruz. Savukārt pilsētas centrā slejas majestātiskā Svētā Jāzepa bazilika, kas celta 1803.gadā, bet pēc tam cietusi vairākās zemestrīcēs un arī vairākkārtīgi pārbūvēta. Turpat blakus atrodas Sanhosē mākslas muzejs, Tehnoloģiju muzejs, Atklājumu muzejs bērniem un citi muzeji. Mazliet attālāk no centra varat apmeklēt Slaveno „Vinčestera mistēriju namu”, ko visa mūža garumā būvējusi Vinčestera šautenes izgudrotāja atraitne, lai „izbēgtu no ļaunuma lāsta”.
Tiem, kam vairāk interesē zinātne un daba, vajadzētu apmeklēt vēsturisko Lika observatoriju, ko redz netālu no pilsētas Hamiltona kalna galā. Observatorija dibināta 1887.gadā, un bija pirmā observatorija pasaulē, kurā astrologi tiešām dzīvoja mēnešiem ilgi. Tagad lielākā daļa novērojumu tiek veikti automātiski no attāluma, tomēr vēl joprojām pie observatorijas dzīvo darbinieki, kas rūpējas par iespaidīgo teleskopu darbināšanu.
Vakara izklaidei Sanhosē var apmeklēt kādu no centra teātriem ar bagātu repertuāru kā arī Operas teātri un baletu.
Protams, jāpiemin arī iepirkšanās iespējas elegantajā Santana Row rajonā, kur atradīsiet gan dizaineru veikalus, gan lieliskus restorānus. Mazliet demokrātiskāki un naudas makam draudzīgāki ir iepirkšanās centri Westfield Valley Fair mall vai Eastridge Center.
Pēc tūrisma aktivitātēm veltītas dienas labi garšos vakariņas meksikāņu gaumē kādā no centra krodziņiem vai elegantajiem restorāniem. Vēlāk, ja spēka vēl pietiek, Sanhosē piedāvā arī dinamisku nakts dzīvi neskaitāmos klubos.
Tāda, lūk, ir Sanhosē, uz kurieni mēs, 2015.gada Rietumkrasta dziesmu svētku rīkotāji aicinām ikvienu. Svinēsim savus svētkus un baudīsim latviešu kultūru neparastā vidē, kas apvieno interesantu vēsturi, iespaidīgu dabu un moderno tehnoloģiju avangardu!

Skats uz San Jose no arhitekta

Gunāra Birkerta projektētās bibliotēkas loga

San Jose Konferenču centrs
Sv.Jāzepa bazilika San Jose San Jose Modernās mākslas muzejs


Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Rīcības komiteja

www.latviansongfest2015.org

 

01.23.2015.

Aujam kājas, kravājam somas – līdz XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkiem San Jose, Kalifornijā!

XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku gads ir klāt! No 2015.gada 3. līdz 6.septembrim būsim kopā, dziedāsim, dejosim, priecāsimies lielākajā latviešu kultūras forumā ASV - XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!
Kas tad dalībniekus un skatītājus sagaida Silīcija ielejas Dziesmu svētkos? Dziedātājus un klausītājus  aicinām uz plašu kora lielkoncertu. Kopkora koncerta programmā pārstāvēta gan iemīļotā latviešu kora klasika, gan jaunāki darbi, no kuriem liela daļa tapuši tepat, Kalifornijā. Paredzēts arī Garīgās mūzikas koncerts, kas dos iespēju dziedātājiem pierādīt savas spējas izpildot skaistu un sarežģītu kora mūziku, bet klausītājiem tā būs papildus bauda acīm un ausīm. Kora koncertu virsvadītāja ir pieredzes bagātā Ziemeļkalifornijas kora diriģente Zinta Zariņa, kas bija koru vadītāja arī iepriekšējos, XIV Rietumkrasta Dziesmu svētkos Sanfrancisko 2003.gadā. Tradicionāli paredzēts arī Tautas deju uzvedums. Gaidām visus deju entuziastus gan kā dalībniekus deju lielkoncertā, gan ar katras kopas īpašo priekšnesumu - „ciemakukuļa” deju. Tāpat kā iepriekš, deju lielkoncerta vadību uzņēmusies Aija Ivonna Turaids. Apvienojot pieredzējušo vadītāju lietpratību ar dziedātāju un dejotāju aizrautību, kora un tautas deju  koncerti solās būt profesionāli sagatavoti un emociju piepildīti!
Kā jau vienmēr, plaši tiks pārstāvēti arī citi skatuves mākslas veidi. Skatītājus iepriecinās Latvijas aktieri ar viesizrādi, kurā kopā ar lugas varoņiem varēsim gan paskumt par dzīves nedienām, gan pasmieties paši par sevi, gan atviegloti uzelpot „laimīgās beigās”.  Dienu vēlāk visi aicināti uz populārās mūzikas koncertu „Te nu mēs esam”, kurā uzstāsies Losandželosas mūzikas zvaigznes Lolitas Ritmanes vadībā.
Piektdienas rītā paredzēta XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku Mākslas izstādes atklāšana. Izstādes tēma: „Vakar, šodien un rīt”. Tās koordinatori aicina pieteikt izstādei darbus, kuri atspoguļo mākslinieku personisko pārdzīvojumu kā latvietim un latviešu domubiedram Amerikā.
Neatņemama mūsu kultūras sastāvdaļa ir arī tautas lietišķā māksla, tāpēc visu Dziesmu svētku laiku darbosies Svētku tirdziņš. Aicinām latviešu daiļamatu meistarus piedalīties tirdziņā, lai atmiņai par svētkiem katrs varam aizvest mājās kādu skaistu latviešu amatniecības darbu.
Dziesmu svētkos mūs vieno ne tikai dziesma, deja un māksla, bet arī lielais atkalredzēšanās prieks, kad satiekam gadiem neredzētus draugus, vecos skolasbiedrus, radus vai ģimenes piederīgos, kurus ikdienā šķir lielie Amerikas attālumi.  Svētku rīkotāji ir padomājuši par to, lai dalībniekiem un apmeklētājiem būtu iespēja tā „pa īstam” izpriecāties vairākās ballēs un saietos. Ir paredzēta iepazīšanās balle, jauniešu saiets, organizāciju tikšanās, svētku vakariņas, svētku balle un pirms mājup došanās - atvadu brokastis.  Nav aizmirsts arī par mazajiem svētku apmeklētājiem, kuri tiek lūgti uz īpaši viņiem sarīkoto „Bērnu rītu” sestdienas priekšpusdienā.
Plašas un skaistas telpas ir sagādātas gan koncertiem, gan visiem citiem svētku pasākumiem, un, liekas, padomāts par visu, lai svētki izdotos.
Dziedātāji un dejotāji, aktieri un mūziķi, amatnieki un mākslinieki, gaidām jūsu pieteikumus dalībai XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!
 Mīļie skatītāji, gaidām jūs skaistajā Kalifornijas Silīcija ielejā! Nāciet paši un ņemiet līdzi draugus un ģimenes locekļus.
Sekojiet jaunumiem par Dziesmu svētkiem mūsu mājas lapā: http://www.latviansongfest2015.org/. Dziesmu svētku mājas lapā jau tagad varat rezervēt viesnīcu, kā arī atradīsiet dalībniekiem nepieciešamos kontaktus. Turpmāk mājas lapā publicēsim pieteikšanās anketas, informāciju par biļešu iegādi un visus aktuālos dziesmu svētku jaunumus.
Sekojiet dziesmu svētku norisēm arī Facebook lapā: XVI Rietumkrasta Dziesmusvētki / XVI West Coast Latvian Song Festival.
Uz tikšanos pavisam drīz, 3.septembrī!


Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku rīcības komiteja

www.latviansongfest2015.org

 

11.29.2014.

Aujam kājas, kravājam somas – līdz XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkiem San Jose, Kalifornijā, palicis nepilns gads!

Dažs labs brīnīsies: „ Dziesmu svētki tikai 2015.gada 3.septembrī. Kāda tur steiga?” Tomēr katrs, kas kaut reizi piedalījies šajos lielajos latviešu tautas kopā sanākšanas, kopā dziedāšanas un dejošanas svētkos zina, ka viens gads aizskrien ātri, un ir gandrīz par maz, lai pienācīgi sagatavotos.
Kas tad dalībniekus un skatītājus sagaida Silīcija ielejas Dziesmu svētkos? Dziedātājus aicinām uz plašu kora lielkoncertu. Kopkora koncerta programma jau sastādīta, tajā pārstāvēta gan iemīļotā latviešu kora klasika, gan jaunāki darbi, no kuriem liela daļa tapuši tepat, Kalifornijā. Paredzēts arī Garīgās mūzikas koncerts, kas dod iespēju dziedātājiem pierādīt savas spējas izpildot skaistu un sarežģītu kora mūziku, bet klausītājiem tā būs papildus bauda acīm un ausīm. Kora koncertu virsvadītāja ir pieredzes bagātā Ziemeļkalifornijas kora diriģente Zinta Zariņa, kas bija koru vadītāja arī iepriekšējos, XIV Rietumkrasta Dziesmu svētkos Sanfrancisko 2003.gadā. Tradicionāli paredzēts arī Tautas deju uzvedums. Tieši gatavojoties Dziesmu svētku deju koncertam, pie mums, Sanfrancisko apkārtnē, no jauna atdzimusi tautas deju kopa „Ritenītis”. Gaidām visus deju entuziastus gan kā dalībniekus deju lielkoncertā, gan ar katras kopas īpašo priekšnesumu - „ciemakukuļa” deju. Tāpat kā iepriekš, deju lielkoncerta vadību uzņēmusies Aija Ivonna Turaids. Apvienojot pieredzējušo vadītāju lietpratību ar dziedātāju un dejotāju aizrautību, kora un tautas deju  koncerti solās būt profesionāli sagatavoti un emociju piepildīti!
Kā jau vienmēr, plaši tiks pārstāvēti arī citi skatuves mākslas veidi. Skatītājus iepriecinās teātra izrāde, kurā kopā ar lugas varoņiem varēsim gan paskumt par dzīves nedienām, gan pasmieties paši par sevi, gan atviegloti uzelpot „laimīgās beigās”. Mazliet vieglprātīgākā noskaņojumā visi aicināti uz „Kabarē” vakaru, kurā uzstāsies Losandželosas mūzikas zvaigznes. Jaunā paaudze un visi tie, kas jūtas „jauni sirdī” varēs izbaudīt latviešu šodienas mūziku „Populārās mūzikas koncertā”.  
Piektdienas rītā paredzēta XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku Mākslas izstādes atklāšana. Izstādes tēma: „Vakar, šodien un rīt”. Tās koordinatori aicina pieteikt darbus, kuri atspoguļo mākslinieku personisko pārdzīvojumu kā latvietim un latviešu domubiedram Amerikā.
Neatņemama mūsu kultūras sastāvdaļa ir arī tautas lietišķā māksla, tāpēc visu Dziesmu svētku laiku darbosies Svētku tirdziņš. Aicinām latviešu daiļamatu meistarus piedalīties tirdziņā, lai atmiņai par svētkiem katrs varam aizvest mājās kādu skaistu latviešu amatniecības darbu.
Dziesmu svētkos mūs vieno ne tikai dziesma, deja un māksla, bet arī lielais atkalredzēšanās prieks, kad satiekam gadiem neredzētus draugus, vecos skolasbiedrus, radus vai ģimenes piederīgos, kurus ikdienā šķir lielie Amerikas attālumi.  Svētku rīkotāji ir padomājuši par to, lai dalībniekiem un apmeklētājiem būtu iespēja tā „pa īstam” izpriecāties vairākās ballēs un saietos. Ir paredzēta iepazīšanās balle, jauniešu saiets, organizāciju tikšanās, svētku vakariņas, svētku balle un pirms mājup došanās - atvadu brokastis.  Nav aizmirsts arī par mazajiem svētku apmeklētājiem, kuri tiek lūgti uz īpaši viņiem sarīkoto „Bērnu rītu” sestdienas priekšpusdienā.
Plašas un skaistas telpas ir sagādātas gan koncertiem, gan visiem citiem svētku pasākumiem, un, liekas, padomāts par visu, lai svētki izdotos.
Dziedātāji un dejotāji, aktieri un mūziķi, amatnieki un mākslinieki, gaidām jūsu pieteikumus dalībai XVI Rietumkrasta Dziesmu svētkos!
 Mīļie skatītāji, gaidām jūs skaistajā Kalifornijas Silīcija ielejā! Nāciet paši un ņemiet līdzi draugus un ģimenes locekļus.
Sekojiet jaunumiem par Dziesmu svētkiem mūsu mājas lapā: http://www.latviansongfest2015.org/. Dziesmu svētku mājas lapā jau tagad varat saņemt informāciju par iespējām rezervēt viesnīcu, kā arī atradīsiet dalībniekiem nepieciešamos kontaktus. Turpmāk mājas lapā publicēsim pieteikšanās anketas, informāciju par biļešu iegādi un visus aktuālos dziesmu svētku jaunumus.
Sekojiet dziesmu svētku norisēm arī Facebook lapā: XVI Rietumkrasta Dziesmusvētki / XVI West Coast Latvian Song Festival.
Uz tikšanos pavisam drīz, nākamā gada septembrī!

Taira Zoldnere,
XVI Rietumkrasta Dziesmu svētku rīcības komiteja

www.latviansongfest2015.org

Lasīts 4331 reizes Pēdējo reizi rediģēts Piektdiena, 08 Aprīlis 2016 23:34

Ziņas Amerikā un Kanādā

  • 1
  • 2
  • 3

Iespēja atjaunot Latvijas Republikas pasi Floridā, Fort Lauderdale.

09-03-2019 Ziņas Amerikā un Kanādā

Iespēja atjaunot Latvijas Republikas pasi Floridā, Fort Lauderdale.

Latvijas vēstniecība ASV ziņo par iespēju atjaunot vai pieprasīt Latvijas Republikas pasi un/vai personas apliecību (eID karti) Floridā, Fort Lauderdale  2019. gada 5. un 6.aprīlī. Pieņemšana notiks: Viesnīcā “Courtyard by Marriott Ft. Lauderdale/North” Adrese:...

Lasīt vairāk

Latvijas 100 gadei veltīts reklāmas plakāts uz 465 šosejas Indianapolē.

09-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas 100 gadei veltīts reklāmas plakāts uz 465 šosejas Indianapolē.

Par godu Latvijas simtgadei, Indianapoles latviešu organizācijas izkārtoja reklāmas plakāta uzlikšanu I-465 šosejas malā.  Plakāts aicina visu Indianapoli svinēt simtgadi kopā ar latviešiem. Zīme atrodas Indianapoles ziemeļu pusē, braucot pa I-465...

Lasīt vairāk

Ročesteras latvieši plaši atzīmē Latvijas simtgadi

06-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ročesteras latvieši plaši atzīmē Latvijas simtgadi

Ročesterā šoruden notiek vairāki pasākumi, lai atzīmētu Latvijas simtgadi – katru mēnesi sākot ar septembri ir iespēja svinēt kopā ar vietējām organizācijām. Pirmais pasākums septembrī bija Daugavas Vanagu apvienības Ročesterā organizētā...

Lasīt vairāk

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas un sarīkojumu KALENDĀRS /2018.g.11./

05-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas un sarīkojumu KALENDĀRS /2018.g.11./

Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136; ZIŅAS lasiet šeit:   Sarīkojumu KALENDĀRS Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.   1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136;...

Lasīt vairāk

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.novembris

02-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.novembris

Ziņas no Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes. Baznīcas ZIŅAS - 2018.gada novembris Lasiet Ziņas šeit ...   www.dcdraudze.org  Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzeThe Latvian Evangelical Lutheran Church of Washington, D.C.400 Hurley Avenue, Rockville, MD...

Lasīt vairāk

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.11.- Latvian Events in New York

01-11-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.11.- Latvian Events in New York

  Latvijas konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org Latvia's 100th birthday is just around the corner ... "Welcome to Mercy" - IFC Cinemas, NYC, opens November 2, 2018 From the producer of THE OTHERS and SCREAM…. When an...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- oktobris 2018

25-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- oktobris 2018

ALAs Infogramma - oktobris 2018 Ievēlēta Latvijas 13. Saeima Uz vietām 13. Saeimā kandidēja 16 saraksti. Vēlētāju uzticību ieguva septiņas partijas – Saskaņa (23 mandāti), KPVLV (16 mandāti), Jaunā konservatīvā partija...

Lasīt vairāk

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - oktobris 2018

25-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - oktobris 2018

  Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda Oktobris 2018     FALL HEALTH TIPS   "As the days get shorter and the temperatures drop, change is in the air. That's what makes fall a great time for...

Lasīt vairāk

Būt kopā Latvijas simtgades gadā!

04-10-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Būt kopā Latvijas simtgades gadā!

Reiz senos laikos, kad mūsu vēl nebija, Dieviņš nolēma veidot pasauli. Pasauli, kurā nav karu, nav naida, nav varas. Pasauli, kurā visi viens otru mīlēja, kur saule katru rītu ausa...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: